Vyberte stránku

vědec, angažovaný občan, sokol a loutkář, nezávislý kandidát

O mně

Jak bych se popsal? Jsem úplně obyčejný člověk, občan Navařík, manžel a táta, který strávil celý svůj život v Přerově a rád by to tak i zachoval. Vystudoval jsem Univerzitu Palackého v Olomouci, kde jsem získal titul doktor přírodních věd v oboru fyzika. Na univerzitě jsem zůstal i nadále. Již sedm let úspěšně pracuji jako vědecký pracovník Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů. Ve volném čase pracuji jako člen vedení okresního Sokola, přerovského Sokola, ochotnický herec a režisér loutkového divadla, nebo také jako člen Komise pro cestovní ruch a kulturu Rady města Přerova. Zkrátka… taková ta běžná snaha udělat svět příjemnějším místem k životu 🙂

A proč jsem se vůbec rozhodl k tomu, abych teď kandidoval do Zastupitelstva města Přerova? Vraťme se kousek zpět…

Před 23 lety jsem se stal členem souboru přerovského loutkového divadla. Jak ubíhaly roky, ukázalo se, že občas naše nápady a představy narazily na nevoli vedení přerovského sokola. A tak jsem se jednoho dne sám stal členem vedení. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že všechny spory byly způsobeny jen špatnou komunikací. Stačilo začít dobře komunikovat a najednou bylo všechno jinak! Dnes máme skvělé vztahy a společně všichni posouváme celý přerovský sokol dál.

O několik let později jsem se shodou okolností stal také členem akademického senátu své fakulty. Po několika prvních jednáních jsem zjistil, že většina sporů byla způsobena jen špatnou komunikací mezi jednotlivými katedrami a vedením fakulty! Stačilo si různé záměry umět vysvětlit a věci se hned začaly měnit k lepšímu.

Jak čas plynul dále, začal jsem se zajímat i o to, jak funguje naše město. Vždyť skoro na každém rohu tady vidím ohromný potenciál – který ale leží bez povšimnutí ladem… Rozhodl jsem se proto každý měsíc účastnit zasedání zastupitelstva. Zjistit jak se co dělá a jaké jsou kde problémy. Hned po několika prvních jednáních jsem byl v šoku. Hádejte co? Naprosto zoufale nefunguje komunikace mezi koalicí a opozicí. Ba dokonce ani mezi stranami v koalici, nebo stranami v opozici. Tak takhle se jen těžko něco změní k lepšímu…

Proto bych se chtěl, pokud dostanu tu možnost, zaměřit především na kulturu a komunikaci, protože s oběma těmito problematikami mám letité zkušenosti a jsou mi blízké. Jsem přesvědčený, že ve městě – ale i napříč komunálním politickým spektrem je ohromný potenciál, stačí, když všichni odložíme osobní spory a potáhneme za jeden provaz!

Share This