Vyberte stránku

živnostník, ironman, vedoucí plavecké školy, nezávislý kandidát

O mně

Moji rodiče mě od mládí vedli ke sportu. Bydleli jsme tehdy naproti bazénu, takže jsem začínal vodním pólem a plaváním. Zřejmě jsem byl opravdu talentovaný, protože jsem se v 11 letech stal poprvé Přeborníkem tehdejšího Československa v závodech na 100 metrů a 200 metrů prsa. Později jsem tento výsledek mnohokrát zopakoval, případně stál „na bedně“.

V osmnácti letech jsem zjistil, že se v Přerově bude pořádat závod v triatlonu a hned jsem se jej zúčastnil. Moje tehdejší přesvědčení, že snadno zvítězím, se ovšem nenaplnilo. Plavání mi samozřejmě šlo, ale v běhu i jízdě na kole jsem měl velké rezervy.

Po roce 1989 jsem měl možnost vycestovat do světa a tehdy ještě jako divák si vychutnat skutečně velké závody v triatlonu. A tehdy v rakouském Linci mě to pořádně chytlo. Rozhodl jsem se dát do přípravy všechno, stát se reprezentantem a uspět. Následovala léta dřiny i úspěchů. Později jsem náhodou vyzkoušel „dlouhý triatlon“ (ironman). A jemu jsem věrný až dodnes. Mám za sebou řadu startů na prestižním závodě na Havaji a řadě dalších míst v Evropě i ve světě.

Během všech těch let vrcholového sportování jsem se mnoho dozvěděl o stravě, únavě i limitech lidského těla. Nejvíce jsem ovšem zjistil o sobě. Sportování mě také naučilo přijímat prohry, přetvářet neúspěch v motivaci a hnací sílu, překonávat sám sebe a vždy hledat důvody, jak se poprat s pocitem, že něco nejde. Žádné „nejde“ totiž podle mě neexistuje.

S podobnou motivací jsem letos souhlasil s kandidaturou za Občanskou demokratickou stranu do přerovského zastupitelstva. Po roce 1990 jsem vždy volil ODS, dělám to vlastně celý svůj dospělý život. Libí se mi lidé jako lídr kandidátky Pomáháme městu Michal Zácha, který se nebojí problémů a k jejich řešení přistupuje věcně. Právě jej a jeho kolegy chci svou kandidaturou podpořit.

Share This