Vyberte stránku

student, vedoucí rybářské stráže MO ČRS Přerov, člen ODS

O mně

Je mi 26 let a celý svůj dosavadní život jsem prožil v Přerově. Kromě navazujícího magisterského studia na Slezské univerzitě se věnuji především práci v jedné z největších zájmových organizací v našem městě, kterou je Český rybářský svaz.

Práce ve svazu mi dala spoustu příležitostí na sobě pracovat. Naučil jsem se pracovat s děti docházejícími do rybářských kroužků. Spravuji pro naši organizaci webové stránky a sociální sítě a vedu rybářskou stráž dohlížející na dodržování předpisů v této oblasti přímo u vody. Obyvatelé Přerova mě mohou znát například z každoročních rybářských závodů na řece Bečvě v centru města, kam se rádi sjíždějí závodníci z celé republiky. Už jsem tam byl v roli jednoho z organizátorů, rozhodčího i závodníka.

Moje životní hodnoty mne přivedly jak do Občanské demokratické strany, tak i k Mladým konzervativcům. V současné době působím jako předseda regionálního klubu Mladých konzervativců v Přerově a vedu i jejich krajskou radu v Olomouckém kraji.

Do letošních komunálních voleb jdu s několika projekty, které se týkají vody. Jako rybář vím, že v Přerově a okolí ubývá příležitostí pro sportovní rybolov a další mají problémy s nedostatkem vody. Vysychání krajiny pozorujeme v celé České republice i zbytku Evropy. Kvůli tomu Evropská unie vyčleňuje peníze na na výstavbu nových rybníků a dalších vodních ploch. Ty samozřejmě neslouží jen rybolovu, ale i k rekreačním účelům a především zadržují vodu v naší krajině. Přerov si například na Laguně vyzkoušel, že je takové víceúčelové využívání vodních děl možné.

V případě našeho města bych rád inicioval obnovu starých rybníků v Předmostí. Kromě chovných rybníků Českého rybářského svazu jsou tam stará díla vybudovaná ještě Pernštejny. Chodím kolem nich velmi často, když do oblasti vyrážím na výlovy a kontroly. Vidím v nich velkou příležitost pro celé Předmostí, které by mohlo získat rekreační zónu.

V případě současných revírů Českého rybářského svazu vidím jako problematickou nádrž v Lýskách, u níž se už několik let mluví o prodeji. Kolegům rybářům bych proto chtěl slíbit, že udělám maximum pro zachování sportovního rybolovu v této lokalitě za rozumných podmínek.

Share This