Vyberte stránku

Lidem procházejícím mezi Masarykovým a Žerotínovým náměstím v Přerově bude už brzy sloužit opravená dlažba. Město nechá znovu usadit uvolněné dlaždice a provést další nezbytné práce.

„Půjde o lokální úpravy uvolněných dlaždic, prořezání a úpravu poškozených spár žulové dlažby. Oprava je nezbytná, pokud bychom situaci neřešili, uvolnila by se celá dlažba a náklady na opravu by byly v milionech,“ vysvětlil náměstek přerovského primátora Michal Zácha. Práce v ceně 250 tisíc korun si vezmou na starosti Technické služby města Přerova.

Chodníky staré 20 let se budou opravovat po etapách. S první částí rekonstrukce se začne 20. července a práce potrvají do 8. srpna. Deset dnů je určeno pro samotnou opravu a dalších deset dnů pro technologickou přestávku, nutnou pro vyzrání betonů a spárovacích malt. Další etapy mají být prováděny ve stejném režimu, a to v termínech 9. až 28. srpna a 29. srpna až 18. září. Rekonstrukce bude postupovat od Masarykova náměstí směrem ke Žerotínovu.

Oprava uvolněných dlaždic přinese komplikaci autům, která v této nákupní zóně zásobují obchody, zákazová značka sem nepustí ani cyklisty. Chodcům bude vstup umožněn, ale do aktuálně rekonstruovaných částí se v rámci jednotlivých etap nedostanou.

S využitím tiskové zprávy Magistrátu města Přerova a fotografie ze stejného zdroje.

Share This