Vyberte stránku

V minulých dnech mne vyzpovídala přerovské televize. Moje odpovědi na její otázky najdete níže.

Proč by lidé měli volit právě vás?

Jsme kandidátka Občanské demokratické strany a osobností města Přerova. Naši kandidáti dlouhodobě pomáhají městu. Část z nás z opozičních lavic zastupitelstva, další jako občané docházející na zasedání se zcela konkrétními dotazy, připomínkami a návrhy. Je mezi námi primář operačních sálů a lékař zdravotnické záchranné služby Tomáš Kocourek, Ironman Jaroslav Hýzl i sportovní trenéři a manažeři Lubomír Svoboda a Lubomír Korytko. Dále angažovaní občané Daniela Jasová a Jakub Navařík, kteří přinesli na zasedání důležitá témata a setkali se nejen s nepochopení, ale vyslovenou arogancí. Kandiduje za náš vedoucí dětského folklórního souboru Trávníček Dagmar Bouchalová, ale i sociální pedagožka Jitka Stoklásková.

Naše kandidátka nevznikla ze dne na den, s řadou lidí jsme mnoho měsíců a někdy i několik let diskutovali o problémech Přerova a společně hledali řešení. Postupně jsme zjišťovali, že máme na spoustu věcí stejné nebo podobné názory a chceme bojovat za lepší město. Jsem hrdý, že jde s námi letos do voleb tolik nezávislých osobností, kteří v Přerově něco znamenají.

Kandidátka Pomáháme městu má připraveny návrhy řešení nejpalčivějších problémů Přerova od dopravy přes odliv mladých lidí až po nutné investice do městského majetku. Víme o problémech, o nichž se často nemluví, ale o to větší důležifost jim musíme přikládat, napříkla o ochraně města před povodněmi.

Chceme přívětivý magistrát, městkou policii, která se věnuje spíše pomoci obyvatelům než bezduchému rozdávání botiček na auta. Chceme zavést službu „jednoho místa“, na němž občan vyřídí všechnu podstatnou agendu řešenou magistrátem.

Chceme mnohem více parkovacích míst ve městě i v jednotlivých místních částech, první kroky už se nám i z opozičních lavic podařilo udělat.

Nabízíme lidem také efektivní a jednoduchý systém podpory sportu a volnočasovýczh aktivit, který minimalizuje administrativní zátěž žadatelů a umožní jim získat peníze snadno, rychle a na ty nejdůležitější potřeby.

Jdeme do toho všichni společně a nabízíme i občanům Přerova, aby šli s námi pomáhat městu.

Co se Vám vybaví, když se řekne Přerov?

Kdybych měl mluvit o samosprávě, tak je to bohužel rozhádané zastupitelstvo a arogance radnice, Dále nesplněné sliby občanům, které hovořily o veřejných slyšeních a transparentním rozhodování.

Přerov je rovněž obětí sociální politiky státu, který podporuje obchod s chudobou a umožňuje například vznik ubytoven. Stát dále neumí řešit celé skupiny sociálně sůabých občanů, kteří jsou často již druhou či třetí generaci výhradně na sociálních dávkách a do práce se rozhodně nehrnou. Na oplátku nám v Přerově vybydlují domy, ve kterých bydlí, a dělají z některých ulici vyloučené lokality.

A k Přerovu bohužel patří také nekonečné kolony automobilů, které se snaží podrat městem bez potřebného průtahu a průpichu, na které čekáme už desítky let. K neuspokojivé situaci přispívá také absence jakéhokoliv koordinování stavebních prací ve městě, kvůli níž se často rozkope několik důležitých úseků přerovských silnic, aniž by někdo bral v úvahu, že občané někudy projet musí.

Share This