Vyberte stránku

Většinu minulého volebního období byl náměstkem primátora, nyní má za sebou čtyři roky práce opozičního zastupitele a předsedy kontrolního výboru. Pro komunální volby s kolegy sestavil personálně nejsilnější kandidátku, která má ambici vrátit se do vedení města. Řeč je o Michalu Záchovi, kterému jsme při příležitosti voleb položili několik otázek.

Proč vlastně vznikla kandidátka Pomáháme městu?

Základ kandidátky se vlastně zrodil velmi nenápadně. Já a moji dva kolegové v zastupitelstvu čtyři roky upozorňujeme na chyby, které vedení města dělá. Kritizujeme také aroganci části vedení, především samotného primátora Vladimíra Puchalského. Během zasedání se ukázalo, že velmi podobně se na některé lidí dívají také samotní občané, kteří přicházeli na zastupitelstva buď se svými problémy, nebo s návrhy, jak práci samosprávy zlepšit. V řadě případů se na ně radní dívali velmi spatra a jednali s nimi neuctivě, až arogantně. A právě tato arogance a neřešení problémů ze strany vedení města nás časem s řadou lidí spojila.

Kdo se k vám pro letošní volby přidal?

Našli jsme společnou řeč například s Jakubem Navaříkem nebo Danielou Jasovou, kteří viděli, co se na zasedáních zastupitelstva děje. Osobní účastí na kandidátce nás podpořil triatlonista Jaroslav Hýzl, velká osobnost Přerova. Nutnost řešit situaci ve zdravotnictví k nám přivedla lékaře záchranné služby Tomáše Kocourka. Přidala se učitelka a vedoucí dětského folklorního souboru Trávníček Dagmar Bouchalová a sociální pedagožka Jitka Stokláskovou. Naše kandidátka nabízí skutečné osobnosti a odborníky, kteří už léta pro město pracují ve svém volném čase.

Je ve vašem programu nějaký bod, kterým se chcete výrazně odlišit od ostatních?

Některá témata jsou samozřejmě společná pro více kandidátek. Na co kandidátka Pomáháme městu sází mnohem více než ostatní, je podpora sportu a volnočasových aktivit pro všechny generace. Jsme připraveni prostředky plynoucí do podpory sportovních a kulturních organizací znásobit, zjednodušit pravidla a nabídnout pomoc opravdu všem smysluplným aktivitám, které na území města vzniknou.

Rozhovor pro Nové Přerovsko

Share This