Vyberte stránku

Rozhodnutí přerovské teplárny převést původní parovodní síť na horkovodní bude mít vliv také na dvě parní komory, které se nacházejí v plaveckém areálu. Dostanou za 400 tisíc korun novou technologii, která má nahradit stávající systém.

„Navštívili jsme bazén v Olomouci, kde mají na výrobu páry technologii, která by byla vhodná i pro provoz v Přerově. Skládá se ze dvou vyvíječů páry – pro dámskou a pánskou část zvlášť, úpravny vody a dávkovače vonné esence,“ informovala Petra Hirschová z přerovského magistrátu. Po změně technologie ovšem nebude vyrobená pára dosahovat parametrů, na které byli návštěvníci bazénu zvyklí. „Teplota média bude nižší a množství vyrobené páry pravděpodobně také. Zatímco dříve se návštěvníci parní komory pohybovali zhruba ve 135 stupních Celsia, teď tam bude okolo 100 stupňů. Jiná možnost ale bohužel neexistuje,“ řekl náměstek přerovského primátora a lídr kandidátky Pomáháme městu Michal Zácha.

Úředníci, kteří se daným problémem zabývali, uvedli, že jsou dvě možnosti instalace vyvíječe páry – na plyn a elektřinu. Jenže s ohledem na to, že bazén nemá přípojku plynu, detailněji se zabývali technologií, která funguje na podobném principu jako elektrokotel.

„V ceně není jen technologie, ale i úprava vnitřních částí parních komor. Počítáme s tím, že v průběhu září budou obě komory plně funkční,“ uvedl jednatel společnosti Sportoviště Přerov Jaroslav Hýzl.

S využitím tiskové zprávy Magistrátu města Přerova.

Share This