Vyberte stránku

Občanská demokratická strana jde letos do voleb s osobnostmi města Přerova pod heslem Pomáháme městu. Vytvořili jsme společnou kandidátku, na které dostali velký prostor nezávislí kandidáti, kteří se dlouhodobě starají o veřejné dění v našem městě.

Přerov má za sebou složité volební období. Současná koalice dala občanům řadu slibů, které nesplnila. Někteří její představitelé projevovali po celou dobu nebývalou aroganci moci. A nakonec se vztahy mezi jejími členy vyhrotily natolik, že se koalice fakticky rozpadla. To vše vedlo v řadě oblastí života v Přerově k velké stagnaci. Nepokročilo se dál na přípravě protipovodňových opatření. V podstatě se před občany umlčel problém nakládání s komunálním odpadem. Nedočkali jsme se slibovaných dopravních řešení. Nemodernizovala se veřejná správa a služby magistrátu a mnoho jiného.

ODS na neřešené problémy dlouhodobě poukazuje na půdě Zastupitelstva města Přerova. Připomíná důležitá témata, navrhuje řešení, snaží se pomoci při jejich realizaci. Naše aktuální zastoupení v zastupitelstvu ovšem neumožňuje řadu věcí prosadit. Přesto se nám podařilo některá opatření ve prospěch občanů dotáhnout až k realizaci, často i proti vůli některých zástupců koalice.

Časem se ukázalo, že na problémy neupozorňujeme sami a že nejsme jediní, kdo přichází s návrhy řešení. V našem městě žije řada osobností, kterým není osud Přerova lhostejný. Postupně jsme s nimi propojovali své aktivity, hledali společnou řeč a vzájemně se obohacovali svými pohledy na důležitá témata. Naše společná starost o budoucnost města nakonec vedla k rozhodnutí pokusit se změnit věci společně.

Díky tomu jsme se dohodli na společné kandidátce například s Jakubem Navaříkem, kterého můžete znát díky jeho aktivitám v Sokole a v loutkovém divadle nebo jako člověka přinášejícího zajímavá témata na městské zastupitelstvo. S Tomášem Kocourkem, primářem operačních sálů a lékařem záchranné služby, který přišel s důležitými návrhy ve zdravotnictví. Nebo s Danielou Jasovou, která strávila za zasedáních zastupitestva spoustu hodin, upozorňovala na chyby samosprávy a kritizovala arogantní chování některých jejích zástuppců. A s Jaroslavem Hýzlem, Ironmanem, který se nikdy nevzdává, ať už jde o vlastní závod v triatlonu nebo trénování dětí. Společnou řeč jsme našli také s pedagožkou Dagmar Bouchalovou, která přinesla podněty ze školství a kultury. Dále se k nám přidalo několik sportovců a trenérů vychovávajících mládež.

Tímto způsobem zcela přirozeně vznikla kandidátka, na které Občanská demokratická strana spojila síly se zajímavými osobnostmi Přerova. Každý z nás už pro město něco udělal a každý z nás má řadu nápadů, jak Přerov dále pozvednout. Všichni máme svá občanská povolání, pro nikoho není politika zaměstnáním. Přesto všichni už léta pomáháme městu. A tak by byla škoda tohle heslo nevyužít. Proto Pomáháme městu. A jak to chceme udělat? Naše řešení vám budeme představovat postupně a začneme hned příští týden.

Michal Zácha
lídr kandidátky

Share This